• 1400/02/06 - 09:23
  • 20
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حضور دکتر علی دل پیشه برگزار شد:

برگزاری اولین نشست مجازی معرفی برنامه مراکز تحقیقات همکار

اولین نشست مجازی معرفی برنامه مراکز تحقیقات همکار با حضور دکتر علی دل پیشه رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی؛ دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت؛ روسای دانشگاهها و دبیرخانه های سلامت و امنیت غذایی کلان مناطق یک تا پنج و مدیران ستادی معاونت تحقیقات و فناوری با موضوع معرفی برنامه مراکز تحقیقات همکار و تبیین راهکارهای اجرا در دانشگاه ها و اهداف مورد انتظار برگزار شد.

 اولین نشست مجازی معرفی برنامه مراکز تحقیقات همکار

در این نشست دکتر نجفی ضمن اشاره بر نقش بالقوه مراکز تحقیقاتی حوزه سلامت در کمک به سازمان­های کارفرمایی در داخل و خارج از بخش سلامت از طریق تولید و تدارک شواهد و مستندات دانشی مورد نیاز سیاست­گذاران و برنامه ­ریزان، بر اهمیت و ضرورت ساماندهی بالغ بر ۲۵ شبکه تحقیقاتی و ۵۰۰ مرکز تحقیقاتی، مبتنی بر رویکرد تعاملی با این سازمان­ ها تاکید کرد.

ایشان در ادامه با معرفی برنامه «همکاری مراکز تحقیقات و سازمان­ های کارفرمایی»، هدف از اجرای برنامه را تقویت تعامل دانشی میان مراکز تحقیقات و دستگاه­های اجرایی کشور و تسهیل تامین نیازهای دانشی سیاستگذاران در تمامی حوزه­ های توسعه ­ای برشمرد. 

دکتر نجفی با تاکید بر ضرورت ایجاد کارگروه استانی سیاست­گذاری و مدیریت اجرای برنامه، به توصیف فرایند اجرای برنامه در سطح استان پرداختند.

در ادامه نشست دکتر دل­ پیشه،ضمن تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه دبیرخانه­ های سلامت و امنیت غذایی استان در تسهیل شناسایی و جلب مشارکت ذینفعان خارج از دانشگاه و کمک به تسریع در برقراری شبکه تعاملی میان سازمان­ های کارفرمایی و مراکز تحقیقاتی در سطح استان، به بیان ظرفیت های ساختاری و کارکردی دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور و دبیرخانه ­های متناظر آن در سطح استان پرداختند. 

ایشان پس از اشاره به سوابق اقدام دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در ایجاد شبکه ملی مراکز SDH کشور به عنوان بازوی دانشی دبیرخانه ­های سلامت و امنیت غذایی استان­ها از سال ۱۳۹۶، خطاب به روسای دانشگاه­ ها خواستار حمایت سیاسی ایشان از مجموعه دبیرخانه­ های سلامت و امنیت غذایی و تیم کارشناسی آن­ها در اجرای وظایف و مسئولیت­ های واگذار شده به دبیرخانه شدند.

  • گروه خبری : هماهنگی امور استانها
  • کد خبر : 157833
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید