• 1399/11/13 - 09:12
  • 41
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
-

برگزاری جلسه راهبردهای مشارکت ذینفعان در تدوین برنامه جامع سلامت استان تهران

جلسه راهبردها و اقدامات پیشبرد مشارکت ذینفعان در تدوین برنامه جامع سلامت استان تهران در دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

در این جلسه دکترعلی رمضانخانی مشاور رییس دانشگاه در امور اجتماعی سلامت محور، دکتر محمدی رییس دبیرخانه ساغ دانشگاه و روسای دبیرخانه‌های کارگروه سلامت وامنیت غذایی دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و تهران، نمایندگان استانداری، سازمان حفاظت محیط زیست استان تهران، نمایندگان واحدهای بهداشت محیط و بیماریهای واگیر معاونت‌های بهداشت سه دانشگاه استان حضور داشتند.

در ابتدای جلسه توضیحاتی در مورد اهمیت تدوین برنامه جامع سلامت استان به عنوان یک سند بالادستی جغرافیای استان که در راستای استقرار نظام نامه استانی مدیریت سلامت همه جانبه، در دستور کار شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با هدف ارتقای شاخص‌های سلامت استان قرار گرفته داده شد.

سپس اولویت‌های شناسایی شده سلامت استان مطرح و دو موضوع آلودگی هوا و کووید ۱۹ نیز به عنوان اولویت‌های اصلی استان تعیین و راهبردها و اقدامات لازم در تدوین مداخلات آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه پیشنهاد شد پیشنویس اولیه برنامه جامع سلامت استان به سازمان‌های ذینفع ارسال شود تا پس از تعیین سهم مشارکت آنها در برنامه، نمایندگان تام الاختیار خود را برای عضویت در کمیته ها و اجرای برنامه معرفی نمایند و در صورتی که هر کدام از این سازمانها کمیته‌هایی در رابطه با موضوعات مطرح شده در سازمان خود دارند گزارش آن را جهت پیشگیری از اقدامات مشابه و دوباره کاری به این دبیرخانه ارسال کنند.

 در پایان مقرر شد پیشنهادهای این جلسه برای سازمان های ذینفع به عنوان صورت جلسه جهت استحضار و اقدامات لازم ارسال شود.

  • گروه خبری : هماهنگی امور استانها
  • کد خبر : 157243
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید