• 1400/01/29 - 12:02
  • 31
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حضور دکتر علی دل پیشه برگزار شد:

برگزاری نشست مشترک دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت

نشست مشترک دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با حضور دکتر علی دل پیشه رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و کارشناسان هر دو حوزه با موضوع برنامه ریزی بهینه برای اجرای برنامه همکاری مراکز تحقیقات و سازمان های کارفرمایی برگزار شد.

در این نشست دکتر نجفی ضمن اشاره بر نقش بالقوه مراکز تحقیقاتی حوزه سلامت در کمک به سازمان­های کارفرمایی در داخل و خارج از بخش سلامت از طریق تولید و تدارک شواهد و مستندات دانشی موردنیاز سیاست­گذاران و برنامه ­ریزان، بر اهمیت و ضرورت برقراری ارتباط میان آن­ها تاکید کرد. ایشان در ادامه با معرفی برنامه «همکاری مراکز تحقیقات و سازمان­ های کارفرمایی»، هدف از اجرای برنامه را تقویت تعامل دانشی میان مراکز تحقیقات و دستگاه­های اجرایی کشور و تسهیل تامین نیازهای دانشی سیاستگذاران در تمامی حوزه­های توسعه ­ای برشمرد. 

دکتر نجفی ضمن تاکید بر گسترده بودن طیف سازمان­های کارفرمایی، بر نقش دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی اشاره و خواستار همکاری این دبیرخانه در مشروعیت بخشی به برنامه در سطح ملی از طریق تصویب سند پشتیبان برنامه در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و همکاری در پیشبرد برنامه به صورت مشارکتی ذیل یک کمیته برنامه ­ریزی مشترک با عضویت نمایندگانی از معاونت تحقیقات، دبیرخانه شورای عالی و کمیته تخصصی مربوطه در شورای عالی عتف به منظور شناسایی ذینفعان، شناسایی نیازهای دانشی ایشان و کمک به تسریع در برقراری شبکه تعاملی میان این سازمان­ها و مراکز تحقیقاتی شد.

دکتر دل ­پیشه ضمن ابراز خرسندی از اجرای برنامه و درخواست همکاری معاونت تحقیقات، پس از اشاره به تاریخچه اقدام دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در ایجاد شبکه ملی مراکز SDH کشور به عنوان بازوی دانشی دبیرخانه ­های سلامت و امنیت غذایی استان­ها از سال ۱۳۹۶، به معرفی ظرفیت­ های ساختاری و کارکردی دبیرخانه شورا در سطح ملی و استانی برای کمک به اجرای برنامه پرداختند. در انتهای جلسه مقرر گردید زمینه ­های همکاری طرفین در قالب تفاهم­نامه تنظیم و پس از توافق مبنای همکاری مشترک قرار گیرد.

  • گروه خبری : هماهنگی امور استانها
  • کد خبر : 157755
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید